Friday, April 25, 2014

Do It YourselfDla odmiany, mała recenzja. Przekopując jakiś czas temu otchłanie internetu, pośród niezliczonej ilości kotów i innych przezabawnych zjawisk, trafiłam na świetną stronę. Jest to doskonała witryna dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z rękodziełem i spróbować wykonać coś samodzielnie.


Ów magiczna strona to:

Niestety już na wstępie pojawia się mały problem - strona jest w języku rosyjskim. Dla wprawionych rusycystów to żaden problem, ale również osoby nie znające języka mogą sobie z tym poradzić. Od czego jest tłumaczenie strony, które proponuje nam przeglądarka?! Oczywiście, jest to niestety w wielu przypadkach tłumaczenie "Kali być, Kali jeść", jednak ogólny sens jest według mnie raczej zrozumiały.

Ale nad czym te zachwyty? Otóż na stronie umieszczane są tutoriale, przedstawiające w sposób dość dokładny i rzeczowy, jak wykonać najróżniejsze rzeczy. Część instrukcji jest w formie zdjęć i opisów, inne to filmiki (tu niestety trudniej o zrozumienie, ze względu na język, jednak gdy filmik jest porządnie nagrany, można dużo wywnioskować z tego, co w nim zobrazowano).Artykuły są podzielone na wiele kategorii. Od biżuterii, przez szycie torebek, zabawek, haftowanie, po meblarstwo, dekorację wnętrz, etc. Wachlarz jest naprawdę szeroki. Po wybraniu interesującej nas zakładki, pojawiają się projekty. Każdy z działów jest już dość mocno rozwinięty i zawiera dużą liczbę pomysłów. Na każdej stronie pojawia się około 30 tutoriali. Przy każdym z nich umieszczona jest miniaturka produktu finalnego oraz fragment opisu.


Nowe projekty pojawiają się regularnie. Osobiście najczęściej zaglądam do kategorii biżuteria, w której codziennie znajdę jakiś nowy artykuł.

Serdecznie polecam odwiedzenie tej strony. Być może znajdziecie coś, co Was zachęci do próbowania swoich sił w rękodziele, zainspiruje do dalszej pracy.

Miłego
Natalia ;)


1 comment:

Dziękuję za każdy komentarz! Staram się odpowiadać na wszystkie opinie.

Thanks for every comment! I try to respond to all opinions.

avatar-image-container { shadow:none; border: none; -moz-border-radius: 50px; -webkit-border-radius: 50px; border-radius: 50px; margin: .2em 0 0; }