Tuesday, December 3, 2013

Na osłodę


Ostatnio mój ukochany obchodził urodziny. Mamy taki zwyczaj, że co roku pieczemy sobie nawzajem torty. Przybierają one najróżniejsze formy, obfitują w najbardziej wyszukane smaki. Było już wiele kombinacji artystycznych i smakowych.  W przypadku tych pierwszych, od klasyki, ozdabianej kremem, przez czekoladowe wariacje, po gitarę chociażby. W przypadku uciechy dla podniebienia, pojawiały się masy czekoladowe, chałwowe czy malinowa bita śmietana. Przyszedł czas na następne świętowanie, więc potrzebowałam pomysłu.

Jak ogólna fama niesie, mężczyzn możemy podzielić na dwa typy pod względem upodobań do części damskiego ciała. Jedna grupa ubóstwia pośladki, druga nie może żyć bez kobiecych piersi. Mój mężczyzna należy do grupy pierwszej, stąd pomysł na formę – będzie pupa! Z wyborem masy poszło równie gładko – będzie Milky Way.

Problem pojawił się w sposobie znalezienia odpowiedniego kształtu foremki. A co robisz, gdy nie możesz czegoś dostać? Tworzysz to samodzielnie. Tak też się stało. Foremki zostały zrobione z folii aluminiowej, 2 okrągłe, stanowiące bazę do pośladków oraz pięciokąt, będący fragmentem ciała tuż nad.

Biszkopt kakaowy, który z resztą nieco wylał się z moich foremek, ale na szczęście udało się zachować pożądany kształt, pyszna i słodka masa Milky Way, biała polewa czekoladowa na wierzchu, majteczki z kolorowej posypki, napis z czekoladowych literek i voilà! Gotowe!Lubemu się podobał, gościom również, wszystkim chyba smakowało, więc zaliczam wypiek do udanych!

Udanego wieczoru

Natalia ;)

2 comments:

  1. Ha! Bardzo fajny pomysł! Tylko ja chyba nie robiłabym foremek specjalnych, tylko raczej wycięła kształt z prostokątnego biszkopta. No ale jak kto woli, najważniejsze, żeby smakowało ;)

    ReplyDelete
  2. Dziękuję. Chodziło mi o to, żeby same pośladki w stosunku do reszty były bardziej wypukłe i wyeksponowane ;)

    ReplyDelete

Dziękuję za każdy komentarz! Staram się odpowiadać na wszystkie opinie.

Thanks for every comment! I try to respond to all opinions.

avatar-image-container { shadow:none; border: none; -moz-border-radius: 50px; -webkit-border-radius: 50px; border-radius: 50px; margin: .2em 0 0; }