Sunday, November 10, 2013

Marilyn na ludowo

Ostatnio krąży w sieci teledysk do piosenki „My Słowianie”, w którą wplecione są folkowe brzmienia, a cała oprawa wizualna przepełniona jest ludowością. Gdy natrafiłam na ten utwór, obudziła się we mnie ludowa dusza. Mam pewien pociąg do naszego polskiego folkloru, sama przez 3 lata tańczyłam w przylicealnym Zespole Pieśni i Tańca Ludowego. Stąd też dzisiejszy post i jego bohaterka.


Pewnego pięknego dnia, buszując po lumpkach, znalazłam zwykły biały T-shirt. Niby nic specjalnego, ale przypomniało mi się, że mam farby do tkanin, więc dlaczego by nie spróbować go trochę podkoloryzować? Długo szukałam odpowiedniego motywu, aż trafiłam na coś niesamowitego.

Chyba każdy kojarzy scenę ze „Słomianego Wdowca”, w której podmuch powietrza z wylotu wentylacyjnego metra, na którym stoi Marilyn, podwiewa jej sukienkę. A co by było,  gdyby aktorka zamiast białej kreacji, ubrana była w strój ludowy (moim zdaniem, najbardziej przypomina to strój łowicki)? Połączenie wprost idealne!

Zabrałam się do roboty. Farby poszły w ruch ( na szczęście miały aplikator, z którym pracuje się dużo prościej i przyjemniej), następnie żelazko. W ten sposób Marilyn Monroe na ludowo (fot by T. Zawadzki) trafiła na moją koszulkę. Jest to jedna z moich ulubionych prac, wprost uwielbiam ją nosić. A Wam się podoba?

Ciało

Natalia ;)
Zdjęcie zrobione tuż po wykonaniu koszulki - niestety wygrzebane w telefonie, stąd kiepska jakość.

3 comments:

  1. Kurde, świetny pomysł! Może nie widać tak dokładnie, że to Marilyn, ale jej poza jest ponadczasowa, więc kojarzy się od razu! :)

    ReplyDelete
  2. Bardzo pozytywna! Na ludowo w temacie z folklorem a jednak coś więcej ponadczasowego. Dla mnie- fenomenalne!

    ReplyDelete
  3. Pomysłowe bardzo. Gratuluję inwencji :)

    ReplyDelete

Dziękuję za każdy komentarz! Staram się odpowiadać na wszystkie opinie.

Thanks for every comment! I try to respond to all opinions.

avatar-image-container { shadow:none; border: none; -moz-border-radius: 50px; -webkit-border-radius: 50px; border-radius: 50px; margin: .2em 0 0; }